ایمپلنت

ایمپلنت

متصل کردن دندان طبیعی به ایمپلنت توسط بریج توصیه نمی شود. چون حرکات بسیار کم دندان ها باعث لقی ایمپلنت می شوند.

عیب جای خالی دندان چیست؟ و چه راه های برای حل این مشکل پیشنهاد میکنید؟

جای خالی دندان، تاثیر منفی بر ظاهر لبخند می گذارد و موجب اشکال در تماس بین فکی می شود و خطر پوسیدگی را افزایش می دهد. جای خالی با ایمپلنت، بریج، دندان مصنوعی یا پلاک زیبایی اصلاح می شود.
ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان نوعی پایه تیتانیومی سازگار با سلول های بدن است. از ایمپلنت های دندانی به عنوان جایگزینی مناسب و دائمی به جای یک یا چند دندان از دست رفته استفاده می شود. پس از قرار دادن ایمپلنت توسط دندان پزشک در داخل استخوان فک، با استخوان سازی سلول های استخوان ساز در سطح ایمپلنت، استخوان فک به ایمپلنت جوش می خورد. فرایند جوش خوردن معمولا ۴-۳ ماه طول کشیده، سپس قسمت تاج و روکش دندان ساخته شده و بر روی پایه قرار گیرد.
از دست دادن یک یا چند دندان تاثیر بسزایی در چهره و مهمتر از آن در روحیه و اعتماد به نفس افراد دارد. با استفاده از ایمپلنت های دندانی می توان علاوه بر بازیابی توانایی جویدن طبیعی، چهره طبیعی و زیبایی لبخند را نیز به فرد باز گرداند. کاشت ایمپلنت در خانم ها از سن ۱۵ سالگی و در آقایان از سن ۱۸ سالگی امکانپذیر است.

سوالات متداول پیرامون ایمپلنت

انواع ایمپلنت دندان:

اولین چیزی که بیمار نیازمند به ایمپلنت به ذهنش می رسد این است که کدامیک از انواع ایمپلنت دندانی بهتر است و گاهی مبهوت از انواع ایمپلنت های دندانی موجود در بازار( انواع ایمپلنت کره ای، آمریکایی، ایمپلنتیوم، ایمپلنت سوئیسی، ایمپلنت(اس آی سی)و….) درمان خود را به تعویق می اندازد. غافل از اینکه غالب ایمپلنت ها خوبند به شرطی که توسط دندانپزشکی که کار را می داندانجام پذیرد. مهارت دندانپزشک در درمان ایمپلنت امری بس مهم و ضروری است.

چرا هزینه ایمپلنت دندانی گران است؟

علت گرانی قیمت ایمپلنت دندان به نسبت سایر درمان های سنتی دندانپزشک، هزینه فیکسچر( بخش کاشتنی انواع ایمپلنت دندانی) و قطعات پروتزی ( اباتمنت اصلی و بعضا موقت، آنالوگ، پیچ آبانمنت)و… که به هزینه لابراتوری چند برابری پروتز( روکش ایمپلنت) نسبت به روکش دندان های عادی اضافه می شود، می باشد. ایمپلنت دندان هزینه ای شامل فیکسچر+قطعات پروتزی+هزینه لابراتور را دارد.

مشاوره آنلاین
تماس با ما