ترمیم زیبایی

ترمیم زیبایی

آیا آنگونه که در برخی از آگهی های تبلیغاتی ادعا می شود، می توان از لامینیت به عنوان جایگزین درمان ارتودنسی استفاده کرد؟
در صورتی که بیمار دچار مشکلات شدید نباشد و رشد فیکن به حد نهایی خود رسیده باشد می توان طرح دهان لامینت را مد نظر داشت. به علت طولانی بودن درمان ارتودنسی ایجاد عوارض جانبی روی دندان ها مانند …ریشه، ایجاد پوسیدگی بیشتر در طی درمان ارتودنسی و همچنین برگشت دوباره مشکلات قلبی دندانها پس از برداشتن براکتهای ارتودنسی لامینت می تواند به عنوان یک جایگزین درمانیبا پیش آگهی بسیار عالی در بیماران با مشکلات خفیف تا متوسط دندانی مد نظر قرار گیرد.

آیا انجام لامینت عوارض جانبی هم دارد و ممکن است به دندانها آسیب وارد شود؟

آیا ممکن است درمان در طولانی مدت شکست بخورد؟خیر ولی احتمال حساسیت تاخیری پس از درمان وجود دارد.
لامینت برای اصلاح مشکلات خفیف تا متوسط دندانها کاربرد دارد. بسیار مهم است که دندان دچار ضایعات گسترده نباشد و مشکلات زیبایی در حد مینای دندان ختم شود. مسئله مهم دیگر الکوژن بیمار است، وجود عادات دهانی چون دندان قروچه کنترا اندیکاسیون درمان لامینت محسوب می شود. در زمان دندان قروچه بیمار نیروی بسیار زیادی را به دندانهای خود و لامینت وارد می کند که در طی زمان منجر به شکستن لامینت می شود.

تراش دندان قبل از گذاشتن لامینت بستگی به طرح و شکل اولیه دندانها و وضعیت الکوژن بیمار دارد. در برخی از موارد انجام هیچ گونه تراشی لازم نیست اما در برخی از موارد تراش دندان لازم است . البته به طور کلی تراش ایجاد شده در دندان ها بسیار محافظ کارانه تر از تراش روکش است و حجم بسیار کمتری از دندان تراشیده می شود.

سوالات متداول پیرامون زیبایی

پودرهای سفید کننده دندان چه عوارضی دارند؟

سایش ناخواسته دندانها از بین رفتن عاج و مینای دندان و بروز حساسیت های شدید دندانی

منظور از طراحی لبخند چیست؟

وجود یک یا چنددندان از دست رفته در دهان شما می تواند تاثیر منفی بر ظاهر لبخند شما داشته باشد، علیرغم اینکه می تواند منجر به افزایش احتمال گاز گرفتن زبان و نیز افزایش ریسک پوسیدگی دندان شود. با جایگزین کردن این دندان ها می توان از بروز این مشکلات جلوگیری کند. در این حالت می توان دندانهای از دست رفته را به استفاده از روش های کاشت دندان( ایمپلنت) یا پل گذاشتن( بریج) جایگزین کرد.
پر کردگی های آمالگام یا کامپوزیت در صورت از بین رفتن و یا ایجاد پوسیدگی جدید درکنار آن، یا در صورت شکستن دندان جایگزین می شود.

آیا پر کردگی دندان برای تمامی عمر جواب می دهد؟

خیر، این امر به مواردی از قبیل سایش دندان و عادات بهداشتی دهان بستگی دارد. در صورتی که روزی ۲ بار با خمیر دندان حاوی فلوراید دندانهای خود را مسواک بزنید و از نخ دندان و دهانشویه روزی یکبار استفاده نمایید، پوسیدگی کمتری را تجربه کرده و پر کردگی های شما مدت بیشتری دوام خواهند آورد.

مشاوره آنلاین
تماس با ما