جراحی دندان

در مجهزترین کلینیک دندان در شهرری

متخصصین جراحی دهان و دندان برای درمان انواع بیماری‌های دهان و دندان، روش‌هایی را اجرا می‌کنند. در ادامه این مبحث به معرفی روش‌های درمانی برای جراحی دهان و جراحی دندان می‌پردازیم، پس با ما همراه باشید.

جراحی ریشه

متخصصین جراحی دهان و دندان قادرند که ریشه هایی که به هر دلیلی در فضای سینوس های فک بالا فرو رفته و خارج کردن آنها توسط دیگر دندانپزشکان مقدور نیست را خارج نمایند و یا بافت های اضافی و مزاحمی را که ممکن است برای بیمار اذیت کننده بوده و یا در نشستن دست دندان های افراد سالمند و یا دارای دست دندان ایجاد اختلال کرده است را حذف نمایند.

ایمپلنت دندان

متخصصین جراحی دهان و دندان باید بتوانند در قسمت‌های بدون دندان کاشت ایمپلنت انجام دهند. با استفاده از ایمپلنت بیمار حسی شبیه به دندان‌های اولیه خود خواهد داشت. همانطور که می‌دانید در ایمپلنت دندان، پایه‌ای از جنس تیتانیوم خالص در استخوان فک کاشته می‌شود و سپس تاجی شبیه به تاج دندان بیمار بر روی آن قرار می‌گیرد. در این روش درمانی در صورتی که استخوان فک بیمار تحلیل رفته باشد باید پیوند استخوان صورت گیرد تا بیمار بتواند کاشت ایمپلنت انجام دهد.

پیوند استخوان

دندانپزشک زمانی که درمان‌هایی مانند ایمپلنت را برای بیمار مد نظر دارد، اولین موردی که چک می‌کند استخوان‌های فک بیمار هستند. در این نوع جراحی، دندانپزشک ابتدا استخوان‌های فک بیمار را بررسی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که استخوان تحمل فشار ایمپلنت را دارد. اگر عرض، ارتفاع و شکل استخوان برای درمان ایمپلنت مناسب نباشد با جراحی دهان و استفاده از مواد بیومتریال می‌توان استخوان را تقویت و بازسازی کرد که به آن پیوند استخوان می‌گویند.

سینوس لیفت

سینوس لیفت نوعی جراحی دهان و دندان است که در آن ارتفاع حفره دندان‌های فک بالا که در نزدیکی سینوس‌ها قرار دارند را از طریق بالا بردن کف حفره سینوس، افزایش می‌دهند. این جراحی سینوس لیفتینگ نام دارد که برای بالا بردن کیفیت نصب ایمپلنت صورت می‌گیرد.

تروما دندان چگونه به وجود می‌آید دو

اینله دندان بسیار شبیه به پر کردگی می‌باشد، اما زمانی که دندان دچار پوسیدگی عمیق…

Call Now Button