مزایا و فواید کاشت ایمپلنت دندان

توسط: | برچسب ها: , , | دیدگاه ها: ۰ | مهر ۴ام, ۱۳۹۶

 • برای پر کردن جای خالی دندان چند گزینه در اختیار دارید. یکی از بهترین گزینه ها برای پر کردن جای خالی دندانها کاشت ایمپلنت دندان است. ایمپلنت دندان چون در استخوان فک کاشته میشود و با استخوان آمیخته میشود بسیار محکم و باثبات بوده و عملکرد آن همانند دندان طبیعی خودتان است.

 

 • دوام طولانی و گاهی مادام العمر دارد. دوام بریج که به دندانهای طبیعی متصل میشود و جای خالی دندان را پر میکند تنها ۵ تا ۷ سال است و با مراقبت مناسب ممکن است تا ده سال دوام داشته باشد. در حالی که دوام ایمپلنت دندان طولانی و در صورت مراقبت مناسب مادام العمر خواهد بود.

 

 • دندان ایمپلنت از جای خود تکان نمیخورد. افرادی که تجربه استفاده از دندان مصنوعی را دارند با لغزیدن و حرکت کردن دندان مصنوعی کاملا آشنا هستند. اما در مورد ایمپلنت دندان اصلا نیازی نیست نگران باشید. ایمپلنت کاملا محکم و ثابت در جای خود قرار دارد و بر خلاف دندان مصنوعی هرگز هنگام صحبت کردن، خندیدن یا جویدن از جای خود حرکت نمیکند و بیرون نمی افتد. ثابت بودن ایمپلنت باعث میشود دیگر به خاطر طبیعی نبودن دندانتان نگران قرار گیری در موقعیتهای اجتماعی نباشید.

 

 • شکل آن کاملا شبیه دندان طبیعی است و چهره و لبخند را زیباتر میکند. صورت بدون وجود دندانها آویزان و فکها در هم فرو رفته میشوند و چهره به نظر پیر و غمگین میرسد. ایمپلنت دندان به حفظ ساختار چهره و زیبایی لبخند کمک میکند. علاوه بر آن چون کاملا شبیه به دندان طبیعی خودتان است هیچ کسی متوجه نمیشود ایمپلنت کاشته اید.

 

 • از استخوان محافظت میکند. اگر دندانتان را بکشید یا به هر دلیل بیفتد، نباید جای آن را خالی بگذارید. باقی ماندن جای خالی دندان در فک باعث میشود به تدریج استخوان فک که زمانی ریشه دندان از دست رفته را در خود نگه میداشته است، به تدریج جذب شده و تحلیل برود. بنابراین پس از مدتی استخوان فک در آن ناحیه قدرت و استحکام و حجم خود را از دست میدهد. دندان مصنوعی و بریج هم نمیتوانند مانع تحلیل رفتن استخوان شوند. تنها گزینه ای که جلوی تحلیل رفتن و کاهش استخوان فک را میگیرد ایمپلنت دندان است. ایمپلنت دندان از استخوان فک محافظت کرده و تولید سلولهای استخوانی جدید را تقویت میکند.

 

 • تکلم طبیعی خواهد بود. استفاده از دندان مصنوعی گاهی باعث چالش در تلفظ برخی کلمات و اصوات میشود اما در مورد ایمپلنت چنین نیست. ایمپلنت کاملا شبیه دندان طبیعی عمل کرده و هیچ اختلالی در تکلم ایجاد نمیکند.

 

 • هر غذایی بخواهید میتوانید بجوید. کسانی که از دندان مصنوعی استفاده میکنند برخی غذاها را نمیتوانند بجوند و در خوردن برخی مواد غذایی راحت نیستند. با ایمپلنت تمام غذاهایی را که با دندان خود میخوردید، میتوانید بدون هیچ نگرانی مصرف نمایید.

 

 • دچار پوسیدگی نمیشود. روکش دندان که روی ایمپلنت سوار میشود و جایگزین دندان میشود هرگز دچار پوسیدگی نمیشود. با این حال باید مرتبا (هر شش ماه یک بار) به دندانپزشک مراجعه کنید تا از سلامت لثه و دندانهای طبیعی دیگر خود مطمئن شوید.

 

 • ایمپلنت صدا نمیدهد. دندان مصنوعی هنگام جویدن غذا یا صحبت کردن به خاطر لغزیدن ممکن است صدای تلک بدهد اما در ایمپلنت چنین اتفاقی رخ نمیدهد.

 

 • برای کاشت ایمپلنت نیازی به تراشیدن دندانهای دیگر یا کمک گرفتن از آنها نیست. هنگامی که از بریج استفاده میکنید باید دندانهای مجاور جای خالی تراشیده شوند تا برای اتصال روکش دندان آماده شوند. بنابراین استفاده از بریج باعث از دست رفتن بخشی از ساختار طبیعی دندانهای سالم نیز میشود. از طرفی دندان مصنوعی به دندانهای مجاور تکیه میکند. اما برای اتصال ایمپلنت نیاز به چنین کاری نیست. چون ایمپلنت به دندانهای مجاور تکیه نمیکند بلکه پایه آن همانند ریشه دندان در استخوان جای دارد. بنابراین برای حفظ سلامت دندانهای مجاور ایمپلنت بهترین گزینه است.
 • نتایج درمان قابل پیش بینی تر از گزینه های دیگر است. تا کنون تحقیقات زیادی روی ایمپلنت صورت گرفته و مشخص شده نتایج کاشت ایمپلنت بلند مدت و قابل اعتمادترین روش جایگزینی دندان از دست رفته است.

 

ارسال پاسخ

مشاوره آنلاین
تماس با ما